Zawiadomienie o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy - Zespół 7 bud. wielorodzinnych w Gostyniu GKOS.OS.6220.3.2026
Z A W I A D O M I E N I E
Zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691), w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację planowanego przedsięwzięcia pn. „Zespół 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną przy Al. Niepodległości w Gostyniu”, sprawa nie zostanie załatwiona w terminie przewidzianym w art. 35 Kodeksu postępowania administracyjnego z przyczyn niezależnych od Organu.
Wyznaczam nowy termin załatwienia sprawy do dnia 29.07.2026 r.
Zgodnie z art. 37 Kodeksu postępowania administracyjnego stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia na niezałatwienie sprawy w terminie (bezczynność) oraz gdy postępowanie jest prowadzone dłużej niż to niezbędne (przewlekłość). Ponaglenie musi zawierać uzasadnienie i jest wnoszone do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie za pośrednictwem Burmistrza Gostynia.
Z up. Burmistrza Gostynia
Marzena Paluszkiewicz
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej
i Ochrony Środowiska
Art. 49 ustawy kpa
Strony mogą być zawiadamiane o decyzjach i innych czynnościach organów administracji publicznej przez obwieszczenie lub w inny zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości sposób publicznego ogłaszania, jeżeli przepis szczególny tak stanowi; w tych przypadkach zawiadomienie bądź doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Art. 74 ust. 3 ustawy ooś
Jeżeli liczba stron postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przekracza 10, stosuje się art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego.